Top Sport

Суперкласико

Инциденти во Буенос Аирес, уапсени навивачи на Ривер Плата (Видео)

Навивачите на Ривер Плата, низ улиците на Буенос Аирес жестоко ја прославија титулата во Копа Либертадорес. Ривер, синоќа во Мадрид, …

Инциденти во Буенос Аирес, уапсени навивачи на Ривер Плата (Видео) Прочитај повеќе

Ругери: Навивачите на Бока ми ја запалија куќата поради Ривер Плата

Големите фудбалски ривали, Ривер Плата и Бока Јуниорс, в недела во Мадрид, ќе го одиграат финалниот реванш во Копа Либертадорес. …

Ругери: Навивачите на Бока ми ја запалија куќата поради Ривер Плата Прочитај повеќе

Либертадорес на „зелената маса“ ќе го добие шампионот?

Најочекуваното финале во историјата на Копа Либертадорес, дуелот Ривер Плата-Бока Јуниорс, веројатно нема да биде решено на фудбалскиот терен, пренесува …

Либертадорес на „зелената маса“ ќе го добие шампионот? Прочитај повеќе

Каменуван автобусот на Бока, Суперкласико одложено за еден час

Возвратниот натпревар во финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер Плата и Бока јуниорс можеби ќе биде одложен поради проблеми надвор …

Каменуван автобусот на Бока, Суперкласико одложено за еден час Прочитај повеќе

Нема откажување на Суперкласико и покрај дождот! Бока и Ривер ќе играат вечерва

Вечниот аргентински дуел меѓу Ривер Плата и Бока јуниорс, овојпат во финалето на Копа Либертадорес ќе се одржи вечерва и …

Нема откажување на Суперкласико и покрај дождот! Бока и Ривер ќе играат вечерва Прочитај повеќе

Scroll to Top