Top Sport

Светско првенство 2019 – Германија и Данска

Илјадници Данци ги поздравија светските шампиони (Фото+Видео)

Илјадници фанови, синоќа на главниот плоштад во Комепхаген, ги поздравија данските ракометни репрезентативци, кои во неделата вечерта ја освоија првата …

Илјадници Данци ги поздравија светските шампиони (Фото+Видео) Прочитај повеќе

Во ревијален меч во Хернинг, Шведска ја порази Хрватска и заврши петта на СП2019

Ракометната репрезентација на Шведска предмалку со резултат 34-28 ја победи селекцијата на Хрватска во дански Хернинг, во натпревар без големо …

Во ревијален меч во Хернинг, Шведска ја порази Хрватска и заврши петта на СП2019 Прочитај повеќе

Шпанија е седма на СП2019, си обезбеди олимписки квалификации за Токио

Ракометната репрезентација на Шпанија попладнево го совлада Египет со 36-31 и го освои седмото место на ракометниот Мундијал во Германија …

Шпанија е седма на СП2019, си обезбеди олимписки квалификации за Токио Прочитај повеќе

Крвниците на Хрватска предлагаат револуционерни промени во ракометот

Ракометните фанови, особено оние во Хрватска и регионот, добро знаат кои се Мадс Хансен и Мартин Гјединг. Овие двајца судии …

Крвниците на Хрватска предлагаат револуционерни промени во ракометот Прочитај повеќе

СП2019:: „Кариоките“ ги средија и „рибарите“, африканското дерби го доби Египет

Ракометната репрезентација на Бразил во натпреварот од третото коло од главната групна фаза на машкото ракометно СП во Германија и …

СП2019:: „Кариоките“ ги средија и „рибарите“, африканското дерби го доби Египет Прочитај повеќе

Вујовиќ: Червар не плачеше вака кога судиите „крадеа“ за Хрватска

Веселин Вујовиќ Светското првенство во ракомет внимателно го следи, а впечатоците ги споделува преку колумите што ги пишува за порталот …

Вујовиќ: Червар не плачеше вака кога судиите „крадеа“ за Хрватска Прочитај повеќе

Волф, Шего, Апелгрен, Ел Тајар и Де Варгас со топ 5 одбрани на колото на СП 2019 (видео)

Најдобрите голмански интервенции на претпоследното коло на СП во ракомет во Германија и Данска на едно место. Пред да започне …

Волф, Шего, Апелгрен, Ел Тајар и Де Варгас со топ 5 одбрани на колото на СП 2019 (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top