Top Sport

Тајгер Вудс

Тајгер Вудс одбил над 700 милиони долари да се приклучи на саудиската ЛИВ голферска лига!

Голферската легенда Тајгер Вудс одбил понуда од 700 до 800 милиони долари да се приклучи на контроверзната нова голферска серија …

Тајгер Вудс одбил над 700 милиони долари да се приклучи на саудиската ЛИВ голферска лига! Прочитај повеќе

Каков татко, таков син! Вудс јуниор стана хит на Интернет

Фановите на голфот реагираа со воодушевување откако Тајгер Вудс заедно со неговиот 12-годишен син Чарли Вудс го освоија второто место …

Каков татко, таков син! Вудс јуниор стана хит на Интернет Прочитај повеќе

Тајгер Вудс: Малку фалеше од болница да излезам без една нога!

Во февруари спортскиот свет за миг застана кога во медиумите се појави информацијата дека голферот Тајгер Вудс е повреден во …

Тајгер Вудс: Малку фалеше од болница да излезам без една нога! Прочитај повеќе

Тајгер Вудс излезе од болница: Секој ден ќе бидам се подобар и посилен!

Легендарниот американски голфер, Тајгер Вудс излезе од болница и опоравувањето ќе го продолжи во домашни услови поради повредите кои ги …

Тајгер Вудс излезе од болница: Секој ден ќе бидам се подобар и посилен! Прочитај повеќе

Тајгер Вудс ништо не се сеќава, а судот не дозволил да му земат крв за анализа!

Десетина дена по сообраќајната несреќа во Калифорнија испливаа нови детали за околностите под кои легендарниот голфер Тајгер Вудс (45) излета …

Тајгер Вудс ништо не се сеќава, а судот не дозволил да му земат крв за анализа! Прочитај повеќе

Тајгер Вудс во сериозна сообраќајка, има повеќе повреди на нозете

Најпознатиот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс е во болница во Калифорнија откако доби повеќе повреди на нозете откако излета …

Тајгер Вудс во сериозна сообраќајка, има повеќе повреди на нозете Прочитај повеќе

Темната страна на Тајгер Вудс – ја изневерил сопругата 120 пати!

За најдобриот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс е снимен документарен филм во кој се прикажува неговиот успех, падот, но …

Темната страна на Тајгер Вудс – ја изневерил сопругата 120 пати! Прочитај повеќе

Scroll to Top