Top Sport

Висла Плоцк

Висла во финишот се „разбуди“ и се избори за реми со Магдебург

Германскиот фаворит Магдебург пропушти огромна шанса да си замине од Полска со победа, откако Висла Плоцк во последните минути се …

Висла во финишот се „разбуди“ и се избори за реми со Магдебург Прочитај повеќе

Висла со драматична победа на пенали против Нант за прво четврт-финале во ЛШ

По неверојатен меч полн со пресврти, Висла Плоцк се пласираше во четврт-финалето на ЕХФ Лигата на шампиони, откако по изведувањето …

Висла со драматична победа на пенали против Нант за прво четврт-финале во ЛШ Прочитај повеќе

ПСЖ импресивни во Полска, се зацврстија на првото место

Пари Сен-Жермен се квалификуваше во четврт-финалето на Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај Висла Плоцк стигнаа до импресивна 32:26 …

ПСЖ импресивни во Полска, се зацврстија на првото место Прочитај повеќе

Пик Сегед на патот на Вардар до Фајнал фор по лесната победа над Висла

Амбициозниот унгарски шампион Пик Сегед ќе биде противник на Вардар во четврт-финалето на Лигата на шампионите, откако Унгарците и во …

Пик Сегед на патот на Вардар до Фајнал фор по лесната победа над Висла Прочитај повеќе

ЛШ: Висла не успеа да направи нова сензација, Пик Сегед со победа во Полска

Унгарскиот Пик Сегед е блиску до пласман во четврт-финалето на ЕХФ Лигата на шампионите откако на гостувањето во Полска со  …

ЛШ: Висла не успеа да направи нова сензација, Пик Сегед со победа во Полска Прочитај повеќе

Ветеранот Момир Илиќ си оди од Веспрем, се сели во Висла Плоцк?!

Српскиот ракометар, Момир Илиќ кој е член на унгарски Веспрем на крајот на сезоната ќе ја смени средината. Информациите кои …

Ветеранот Момир Илиќ си оди од Веспрем, се сели во Висла Плоцк?! Прочитај повеќе

Scroll to Top