Top Sport

ВТА финале

Ешли Барти доби рекордни 4.42 милиони долари за триумфот на ВТА финалето!

Светската тенисерка број 1, Австралијката Ешли Барти со 6:4/6:3 ја победи актуелната шампионка, Украинката Елина Свитолина во финалето на женскиот …

Ешли Барти доби рекордни 4.42 милиони долари за триумфот на ВТА финалето! Прочитај повеќе

Осака и Барти ги добија „маратоните“ на отварањето на ВТА финалето

Наоми Осака ја совлада Петра Квитова со 7:6(1)/4:6/6:4 во маратонскиот прв меч на ВТА финалето во Шенжен, Кина, добивајќи ја …

Осака и Барти ги добија „маратоните“ на отварањето на ВТА финалето Прочитај повеќе

Вознијацки ги задржа шансите, сега во директен дуел со Свитолина

Каролине Вознијацки успеа да ја надмине кризата во вториот сет за да ги задржи шансите за одбрана на титулата на …

Вознијацки ги задржа шансите, сега во директен дуел со Свитолина Прочитај повеќе

Scroll to Top