Top Sport

Вуелта Еспања

Велосипедистите на Вуелта Еспања пред етапата посетија црква и запалија свеќи

Вуелта Еспања, која оваа година почна во Холандија, неделната трета етапа од тринеделната трка ја започна со посета на катедралата …

Велосипедистите на Вуелта Еспања пред етапата посетија црква и запалија свеќи Прочитај повеќе

Примож Роглич едноставно нема ривали – трета титула од Вуелта Еспања

Словенецот Примож Роглич уште еднаш покажа дека е најдобриот велосипедист на денешницата, откако комплетираше речиси совршени три недели на Вуелта …

Примож Роглич едноставно нема ривали – трета титула од Вуелта Еспања Прочитај повеќе

Словенечка доминација – Роглич ја одбрани титулата од Вуелта Еспања

Словенецот Примож Роглич ја запечати победата на Вуелта Еспања, одбранувајќи ја шпанската круна по рамната и неинтересна последна 18. етапа …

Словенечка доминација – Роглич ја одбрани титулата од Вуелта Еспања Прочитај повеќе

Вуелта Еспања „скратена“ на 18 етапи, не се знае кога ќе стартува

Организаторите на велосипедската Трка околу Шпанија, популарната Вуелта, потврдија дека оваа година трката ќе се состои од 18 наместо од …

Вуелта Еспања „скратена“ на 18 етапи, не се знае кога ќе стартува Прочитај повеќе

Словенија има голем шампион – Роглич ја прослави победата на Вуелта Еспања

Словенија има нов спортски херој, откако Примож Роглич ја прослави својата прва победа на една од големите велосипедски трки по …

Словенија има голем шампион – Роглич ја прослави победата на Вуелта Еспања Прочитај повеќе

Драма на Вуелта – фото-финишот донесе победа за Јакобсен на четвртата етапа (видео)

Холанѓанецот Фабио Јакобсен не му дозволи на Ирецот Сем Бенет втора етапна победа на Вуелта Еспања, откако стигна до својата …

Драма на Вуелта – фото-финишот донесе победа за Јакобсен на четвртата етапа (видео) Прочитај повеќе

Вуелта: Ирска доминација – Бенет со победа, Роуч остана во црвено (видео)

Ирецот Сем Бенет стигна до својата прва победа на Вуелта Еспања откако во Аликанте во финишот на третата етапа успеа …

Вуелта: Ирска доминација – Бенет со победа, Роуч остана во црвено (видео) Прочитај повеќе

Вуелта: Квинтана со екстра победа, Роуч со црвената маичка

Колумбиецот Наиро Квинтана ја нападна групата на шест велосипедисти за импресивна победа на втората етапа на Вуелта Еспања пред Ирецот, …

Вуелта: Квинтана со екстра победа, Роуч со црвената маичка Прочитај повеќе

Фрум додека беше на операција ја „освои“ Вуелта Еспања од 2011

Британската велосипедска ѕвезда, Крис Фрум е победник на Вуелта Еспања од 2011 година, одлука која ја дозна додека му беше …

Фрум додека беше на операција ја „освои“ Вуелта Еспања од 2011 Прочитај повеќе

Scroll to Top