Ракомет

Најнови вести од светот на ракометот. Македонските „владетели“ на европскиот ракомет, Лигата на шампионите, регионалните и европските случувања.

Вардарки не успеаја да го „срушат“ Ѓер

ЖРК Вардар не успеа да стане европски шампион, откако во нов меч за срцев напад, загуби со минимални од Ѓер по две продолженија, кој...

Вардар и Ѓер еднакви по 60 минути, шанса за одмазда во...

Вардар и Ѓер повторно ќе играат продолжение за европската титула, откако по првите 60 минути игра двата тима беа апсолутно израмнети и мечот заврши...

Лекиќ и Лејно го држат Вардар во игра за титула, израмнето...

Вардар покажа дека заслужува да дојде до првата титула од Лигата на шампионите, откако во ново тензично полувреме против актуелниот шампион Ѓер има 9:9. Пред...

ЧСМ издржа за трето место во ЛШ

ЧСМ Букурешт стигна до третото место на Фајнал фор турнирот од ракометната Лига на шампиони, откако прво пропушти огромна предност против Ростов, за на...

Време е Вардар да го наплати „долгот“ на Ѓер

Македонскиот шампион ЖРК Вардар е подготвен во последниот „лебедев танц“ да ја донесе титулата и од женската Лига на шампионите во Скопје, одмаздувајќи му...

Лекиќ: Одбраната го реши победникот

ЖРК Вардар, во саботата, во петтото учество на завршните турнири во Лигата на шампионките, се избори за своето второ финале. Вардар славеше во полу-финалето...

Вардарки во ново европско финале, Лејно го уништи Ростов

Ракометарките на Вардар изборија ново финале во Лигата на шампионките, откако во второто полу-финале на завршниот турнир во Будимпешта ја совладаа екипата на Ростов...

Лејно блеска на голот, Вардар води на полувреме

Ракометарките на Вардар во овие моменти го играат полу-финалниот натпревар на завршниот турнир во Лигата на шампионките. Во Будимпешта, Вардар за противник ја има...

Ѓер ќе ја брани европската титула

Ракометарките на Ѓер ќе ја бранат европската титула, освоена минатата година, откако во првото полу-финале на завршниот турнир во Будимпешта ги совладаа конкурентките од...

Драгана Цвијиќ во ЕХФ тимот на сезоната

Драгана Цвијиќ, ракометарката на Вардар е избран во идеалниот тим, во Лигата на шампионите оваа сезона. Во конкуренвција за тимот на сезоната беа уште...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...