Top Sport

Аднан Јанузај

Јанузај: Зарем треба да им го докажувам на Јунајтед мојот талент?

Белгискиот репрезентативец Аднан Јанузај инсистира дека едвај го чека дуелот со својот поранешен клуб Манчестер јунајтед во Лига Европа, додавајќи …

Јанузај: Зарем треба да им го докажувам на Јунајтед мојот талент? Прочитај повеќе

Јанузај: Во Јунајтед едноставно не сакаа да ми дадат шанса

Поранешниот „вундеркинд“ на Манчестер јунајтед, Аднан Јанузај вели дека едноставно морал да замине од „Олд Трафорд“ бидејќи не добивал шанса …

Јанузај: Во Јунајтед едноставно не сакаа да ми дадат шанса Прочитај повеќе

Јанузај жртва на неконтролираниот старт на Де Брујне (Видео)

Белгија последна пристигна на СП во Русија. Во текот на вчерашниот ден Белгијците одржаа отворен тренинг. Пред околу 300 навивачи, …

Јанузај жртва на неконтролираниот старт на Де Брујне (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top