Top Sport

ал итихад

(Видео) Митро-гол со хет-трик го фрли во сенка голот со петица на Бензема!

Ал-Хилал со 4:3 го доби дербито во саудиската лига против Ал-Итихад благодарение на неверојатниот хет-трик на српскиот напаѓач, Александар Митровиќ …

(Видео) Митро-гол со хет-трик го фрли во сенка голот со петица на Бензема! Прочитај повеќе

Ал-Итихад не се откажува – даваат рекордни 200 милиони фунти за Салах!

Ал-Итихад не се подготвени да се откажат од обидот да ја добијат ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах, нудејќи рекордни 200 …

Ал-Итихад не се откажува – даваат рекордни 200 милиони фунти за Салах! Прочитај повеќе

Ливерпул не го губи само Салах? Ал-Итихад го сакаат и Конате

Покрај големиот интерес и шпекулациите за трансфер на Мохамед Салах во Ал-Итихад, саудискиот клуб е заинтересиран да го донесе и …

Ливерпул не го губи само Салах? Ал-Итихад го сакаат и Конате Прочитај повеќе

Неволји во рајот, Бензема сака да го напушти Ал-Итихад

Карим Бензема, покрај Нејмар, најголемата ѕвезда која летово пристигна во Саудиска Арабија, се соочува со големи проблеми во новиот клуб, …

Неволји во рајот, Бензема сака да го напушти Ал-Итихад Прочитај повеќе

Scroll to Top