Top Sport

Алан Ширер

Јан Рајт и Алан Ширер ќе ја бојкотираат „Би-би-си“ во солидарност со Линекер

Јан Рајт и Алан Ширер во знак на солидарност со Гери Линекер нема да бидат присутни на каналите на „Би-би-си“ …

Јан Рајт и Алан Ширер ќе ја бојкотираат „Би-би-си“ во солидарност со Линекер Прочитај повеќе

Ширер: Дрогба е најдобриот африкански фудбалер во историјата на Премиерлигата

Англиската фудбалска легенда, Алан Ширер инсистира дека Дидие Дрогба останува најдобриот африкански фудбалер во историјата на Премиерлигата, надминувајќи ги остварувањата …

Ширер: Дрогба е најдобриот африкански фудбалер во историјата на Премиерлигата Прочитај повеќе

Ширер: Во овој Сити јас би постигнувал по 40 голови во сезона!

Легендарниот англиски фудбалски напаѓач, Алан Ширер го коментираше денешниот фудбал во Премиерлигата. Ширер во деведесетите години од минатиот век беше …

Ширер: Во овој Сити јас би постигнувал по 40 голови во сезона! Прочитај повеќе

Фердинанд, Ширер и Линекер едногласни – Франција ќе го освои ЕУРО 2020

Утре започнува Европското фудбалско првенство со мечот Турција – Италија, а според обложувалниците, прв фаворит за престижниот пехар е селекцијата …

Фердинанд, Ширер и Линекер едногласни – Франција ќе го освои ЕУРО 2020 Прочитај повеќе

За Ширер – Тони Адамс е топ-дефанзивец, за Ричардс тоа е Џон Тери

Иако српскиот дефанзивец, Немања Видиќ е еден од најдобрите стопери во 21. век, поранешните англиски фудбалски репрезентативци Мика Ричардс и …

За Ширер – Тони Адамс е топ-дефанзивец, за Ричардс тоа е Џон Тери Прочитај повеќе

Ширер и Анри ќе „отворат“ Куќата на славните на Премиерлигата

Алан Ширер и Тиери Анри се првите фудбалери кои влегоа во Куќата на славните на англиската Премиерлига. Место во Куќата …

Ширер и Анри ќе „отворат“ Куќата на славните на Премиерлигата Прочитај повеќе

Ширер: Арсенал се ужасни, не знам дали ќе останат во лигата!

Арсенал синоќа претрпе нов пораз во Премиерлигата, овојпат од Евертон со 2-1. Со тоа „топчиите“ го остварија најлошиот старт во …

Ширер: Арсенал се ужасни, не знам дали ќе останат во лигата! Прочитај повеќе

Ширер: Бев блиску до Манчестер јунајтед, но Сер Алекс не ми се јави повторно

Легендарниот англиски напаѓач Алан Ширер открива дека бил многу блиску до трансфер во Манчестер јунајтед од Блекбурн во 1996 година, …

Ширер: Бев блиску до Манчестер јунајтед, но Сер Алекс не ми се јави повторно Прочитај повеќе

Scroll to Top