Top Sport

Алексис Санчез

Хоакин Кореа ќе заврши во Марсеј, Алексис Санчез ќе се врати во Интер?

Хоакин Коре ќе се приклучи на Олимпик Марсеј на позајмица, додека чилеанскиот ветеран Алексис Санчез ќе се врати во Интер …

Хоакин Кореа ќе заврши во Марсеј, Алексис Санчез ќе се врати во Интер? Прочитај повеќе

Алексис Санчез „молел“ за враќање во Арсенал, Артета го одбил

Чилеанскиот ветеран Алексис Санчез му се јавил на менаџерот на Арсенал, Микел Артета со барање да се врати кај „топчиите“ …

Алексис Санчез „молел“ за враќање во Арсенал, Артета го одбил Прочитај повеќе

Алексис Санчез со два гола, Марсеј го доби дербито со Ница

Алексис Санчез веднаш стави „печат“ во играта на Олимпик Марсеј, откако постигна два гола при убедливата 0:3 победа над јужњачкиот …

Алексис Санчез со два гола, Марсеј го доби дербито со Ница Прочитај повеќе

Олимпик Марсеј го потврдија пристигнувањето на Алексис Санчез

Олимпик Марсеј потпиша договор со поранешната ѕвезда на Арсенал и Барселона, Алексис Санчез на слободен трансфер по неговото раскинување на …

Олимпик Марсеј го потврдија пристигнувањето на Алексис Санчез Прочитај повеќе

Scroll to Top