Top Sport

Алфа Ромео Ф1

Алфа Ромео со „камуфлажен“ болид, Вилијамс на новиот болид без името на Сена

Стартот на новата Ф1 сезона наближува и тимовите се многу поактивни со своите обврски и презентации. Последни на оваа листа …

Алфа Ромео со „камуфлажен“ болид, Вилијамс на новиот болид без името на Сена Прочитај повеќе

Легендата Кими Раиконен заминува во пензија на крајот на сезоната

Последниот шампион на Ферари, Финецот Кими Раиконен потврди дека ќе се повлече од Формула 1 на крајот на сезоната, оставајќи …

Легендата Кими Раиконен заминува во пензија на крајот на сезоната Прочитај повеќе

Обичен оган не го плаши „Ајсмен“ – Раиконен сам си го гаснеше болидот

Формула 1 фановите повторно беа „почестени“ со голема огнена топка, откако болидот на Алфа Ромео на Кими Раиконен се запали …

Обичен оган не го плаши „Ајсмен“ – Раиконен сам си го гаснеше болидот Прочитај повеќе

Scroll to Top