Top Sport

Атлетик Билбао

Атлетик Билбао утврди: Игуаин не е Баскиец и не може да игра за нив

Гонзало Игуаин нема да биде разгледуван како можна опција за засилување на Атлетик Билбао, откако нивниот спортски директор предупреди дека …

Атлетик Билбао утврди: Игуаин не е Баскиец и не може да игра за нив Прочитај повеќе

Атлетик Билбао ќе тргнат по Гонзало Игуаин

Симболот на шпанската покраина Баскија, фудбалскиот клуб Атлетик Билбао, подготвува вистинска трансфер-бомба во летниот преоден рок. Клупските челници биле сериозно …

Атлетик Билбао ќе тргнат по Гонзало Игуаин Прочитај повеќе

Нов „потоп“ за Атлетик, три порази во низа во баскиските дербија (видео)

Атлетик Билбао го забележа четвртиот пораз во низа во Ла лига, и трет од баскиски ривал, откако со гол во …

Нов „потоп“ за Атлетик, три порази во низа во баскиските дербија (видео) Прочитај повеќе

Билбао нема среќа со баскиските ривали – трет пораз во низа на Атлетик (видео)

Пред над 40 илјади верни навивачи, Атлетик Билбао повторно загуби, третпат во низа и вторпат од баскиски ривал. Осасуна успеа …

Билбао нема среќа со баскиските ривали – трет пораз во низа на Атлетик (видео) Прочитај повеќе

Баскиските клубови се избегнаа, можен дуел во финалето

Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) со ждрепка ги одреди полуфиналните двојки на Кралскиот куп, во кој двата главни фаворити, Атлетик Билбао …

Баскиските клубови се избегнаа, можен дуел во финалето Прочитај повеќе

Барса „падна“ во 93. минута во Билбао (видео)

Атлетик Билбао, Реал Сосиедад, Гранада и второлигашот Мирандес се неочекуваните четири полуфиналисти во Кралскиот куп, откако вечерва на преполниот „Сан …

Барса „падна“ во 93. минута во Билбао (видео) Прочитај повеќе

Хоакин на 38 години до хет-трик, Бетис едвај изддржа за победа над Билбао (видео)

Реал Бетис стигна до 3:2 победа над Атлетик Билбао за трет триумф во низа за клубот од Севилја, откако Хоакин …

Хоакин на 38 години до хет-трик, Бетис едвај изддржа за победа над Билбао (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top