Top Sport

Австралија – кошаркарска репрезентација

Дончиќ и Словенија со важен триумф над Австралија, Литванците ја уништија Грција

Словенија им се одмазди на Австралијците за поразот во борбата за бронза на ОИ во Токио во 2021, триумфирајќи со …

Дончиќ и Словенија со важен триумф над Австралија, Литванците ја уништија Грција Прочитај повеќе

Нова шлаканица за „дрим-тимот“ на САД – по Нигерија сега и од Австралија

Кошаркарската репрезентација на САД го доживеа утринава вториот пораз во склоп на подготовките за настап на ОИ во Токио. Првин …

Нова шлаканица за „дрим-тимот“ на САД – по Нигерија сега и од Австралија Прочитај повеќе

Французите со пресврт преку Австралијците до бронзениот медал

Франција го освои бронзениот медал на Светското првенство во Кина, откако со одличен пресврт во второто полувреме ја надминаа пеколната …

Французите со пресврт преку Австралијците до бронзениот медал Прочитај повеќе

„Кенгурите“ ја прескокнаа Чешка за мундијалско полуфинале со Шпанија

Кошаркарската репрезентација на Австралија е последниот полуфиналист на Мундобаскетот во Кина. „Кенгурите“ предмалку славеа очекуван триумф во четвртфиналето против Чешка …

„Кенгурите“ ја прескокнаа Чешка за мундијалско полуфинале со Шпанија Прочитај повеќе

СП Кина: Австралија остана непоразена, Чешка го шокираше Бразил

Австралија остана непоразена на Светското првенство во Кина, откако предводена од Пети Милс со 19 поени и 9 асистенции и …

СП Кина: Австралија остана непоразена, Чешка го шокираше Бразил Прочитај повеќе

Мундобаскет: Австралија убедливо против Канада – фаворити, пазете се од „кенгурите“

Пред почетокот на Светското првенство во кошарка во Кина кое стартуваше вчера, Австралија и Канада се провлекуваа како фаворити од …

Мундобаскет: Австралија убедливо против Канада – фаворити, пазете се од „кенгурите“ Прочитај повеќе

САД и Австралија играа кошарка пред 50.000 луѓе (Видео)

Кошаркарската репрезентација на САД, во подготвителен натпревар, забележа победа над Австралија 102:86 (22:20, 22:23, 32:18, 26:25). Натпреварот се одигра над …

САД и Австралија играа кошарка пред 50.000 луѓе (Видео) Прочитај повеќе

Австралија со пет НБА играчи на Светското првенство

Австралискиот селектор Андреј Леманис ги одреди 12-те кошаркари со кои ќе патува на Светското првенство во Кина, потврди Австралиската кошаркарска …

Австралија со пет НБА играчи на Светското првенство Прочитај повеќе

ФИБА жестоко ги казни тепачите од Филипините и Австралија (Видео)

Дисциплинската комисија на ФИБА ги изрече казните поврзани со општата тепачка што се случи на квалификацискиот натпревар за пласман на …

ФИБА жестоко ги казни тепачите од Филипините и Австралија (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top