Top Sport

Базел

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео)

Манчестер јунајтед стигна до рутинска 5:0 победа на гостувањето кај ЛАСК Линц во првиот меч од осминафиналето на Лига Европа, …

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео) Прочитај повеќе

Федерер е незадржлив во родниот Базел, на чекор е до 10. титула

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер се пласираше во финалето на турнирот во Базел откако денеска во полуфиналниот дуел на двапати со …

Федерер е незадржлив во родниот Базел, на чекор е до 10. титула Прочитај повеќе

Потрес на мозок на играчот на Базел му го спасил животот

Холандскиот фудбалер Рики ван Волфсвинкел (30) настапувајќи за екипите на Витесе, Утрехт, Спортинг Лисабон, Норич, Сент Етјен, Бетис и сега …

Потрес на мозок на играчот на Базел му го спасил животот Прочитај повеќе

Вест хем се засилија со швајцарскиот голгетер Ајети

Вест хем јунајтед го потврдија трансферот на младиот напаѓач на Базел, Албијан Ајети, кој потпиша четиригодишен договор со „чеканите“ кои …

Вест хем се засилија со швајцарскиот голгетер Ајети Прочитај повеќе

ЛШ: ПАОК триумфално во Швајцарија, Лудогорец не успеа со 10 играчи (видео)

Грчкиот вице-шампион ПАОК направи вистински подвиг, откако со 3:0 ги декласираше швајцарските шампиони Базел за пласман во третото коло на …

ЛШ: ПАОК триумфално во Швајцарија, Лудогорец не успеа со 10 играчи (видео) Прочитај повеќе

Швајцарска култура: Базел со реклама ја честита титулата на Јанг бојс

Швајцарија кај нас има углед на земја на културата, на редот, и да доброто однесување, што уште еднаш се покажа …

Швајцарска култура: Базел со реклама ја честита титулата на Јанг бојс Прочитај повеќе

Scroll to Top