Top Sport

Бранислав Ивановиќ

Бранислав Ивановиќ потпиша едногодишен договор со ВБА

Премиерлигашот Вест Бромвич Албион доби засилување во дефанзивниот ред, едногодишен договор со екипата потпиша српскиот интернационале, Бранислав Ивановиќ. Дефанзивецот кој …

Бранислав Ивановиќ потпиша едногодишен договор со ВБА Прочитај повеќе

Пред 7 години на денешен ден, Суарез го гризна Ивановиќ (видео)

На денешен ден, пред 7 години, уругвајскиот фудбалски напаѓач, Луис Суарез повторно го шокираше светот. Суарез, кој во тој период …

Пред 7 години на денешен ден, Суарез го гризна Ивановиќ (видео) Прочитај повеќе

„Абрамович мора да се врати на трибините за Челси повторно да биде голем клуб“

Поранешниот фудбалер на Челси, Бранислав Ивановиќ, во интервју за магазинот „Four Four Two“, рекол дека кога Роман Абрамович секојдневно ќе …

„Абрамович мора да се врати на трибините за Челси повторно да биде голем клуб“ Прочитај повеќе

Бранислав Ивановиќ кариерата ќе ја заврши во Црвена Звезда!

Екс-капитенот на фудбалската репрезентација на Србија, Бранислав Ивановски (35) кој има договор со руски Зенит до крајот на јуни следната …

Бранислав Ивановиќ кариерата ќе ја заврши во Црвена Звезда! Прочитај повеќе

Скандал во Русија, Бане Ивановиќ не сакал да оди на допинг тест!

Руските медиуми известуваат за голем скандал во тамошниот фудбал. Српскиот фудбалер, Бранислав Ивановиќ предизвикал инцидент кога допинг контролата сакала да …

Скандал во Русија, Бане Ивановиќ не сакал да оди на допинг тест! Прочитај повеќе

Scroll to Top