Top Sport

Брендан Роџерс

Роџерс: Пред 18 месеци бев пред Тотенхем и Арсенал, сега се бориме на дното

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс признава дека поради недостаток на засилувања во тимот, „лисиците“ не успеаја да ја заддржат формата, …

Роџерс: Пред 18 месеци бев пред Тотенхем и Арсенал, сега се бориме на дното Прочитај повеќе

Фофана по трансферот удри по Роџерс: Од клубот доаѓаа многу лажни коментари

Новото засилување на Челси, Весли Фофана го нападна неговиот поранешен менаџер од Лестер, Брендан Роџерс, откако го комплетираше трансферот од …

Фофана по трансферот удри по Роџерс: Од клубот доаѓаа многу лажни коментари Прочитај повеќе

Роџерс признава: Ситуацијата во Лестер не е стабилна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс на алармантна прес-конференција призна дека неговиот клуб во моментов не е стабилен пред мечот против …

Роџерс признава: Ситуацијата во Лестер не е стабилна Прочитај повеќе

Роџерс му подари на Мурињо португалско вино: Плаче бидејќи е многу скапо!

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс му подарил на својот стар пријател, тренерот на Рома, Жозе Мурињо шише од неговото омилено …

Роџерс му подари на Мурињо португалско вино: Плаче бидејќи е многу скапо! Прочитај повеќе

Роџерс: Покажувате непочитување кон Солскјер, добар тренер и добар човек

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс јавно се дистанцираше од позицијата во Манчестер јунајтед, велејќи дека шпекулациите во медиумите го дестабилизираат …

Роџерс: Покажувате непочитување кон Солскјер, добар тренер и добар човек Прочитај повеќе

Тие што не го сакаат Роџерс во Јунајтед, заборавиле на својата историја и Мет Базби

Брендан Роџерс, покрај Зинедин Зидан, е фаворит на англиските обложувалници за позицијата на нов менаџер на Манчестер јунајтед, како неизбежна …

Тие што не го сакаат Роџерс во Јунајтед, заборавиле на својата историја и Мет Базби Прочитај повеќе

Роџерс веќе бара нова куќа за новата работа во Манчестер јунајтед?

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс е на чекор од преземање на Манчестер јунајтед, тврди британскиот таблоид „Сан“, откривајќи дека тренерот …

Роџерс веќе бара нова куќа за новата работа во Манчестер јунајтед? Прочитај повеќе

Scroll to Top