Top Sport

чикаго булс

Кукоч за Џордан и Пипен: Толку ме мразеа што се караа кој да ме чува!

Документарниот филм „Последниот танц“ посветен на Мајкл Џордан предизвика огромно внимание во светски рамки. Филмот покрена прашање зошто двајцата најдобри …

Кукоч за Џордан и Пипен: Толку ме мразеа што се караа кој да ме чува! Прочитај повеќе

Шек: Јас и Коби со тие Лејкерси ќе ги „уништевме“ Булси на Џордан

По најавата за документарниот филм „Последниот танц“ за Мајкл Џордан и Чикаго булс, се јави и Шекил О’Нил, кој не …

Шек: Јас и Коби со тие Лејкерси ќе ги „уништевме“ Булси на Џордан Прочитај повеќе

Булси имаат нов херој – се вика Коби, а направи сензација поголема од оние на Џордан (видео)

19-годишно момче во НБА лигата направи нешто неверојатно на почетокот на својата кариера. Се чини дека Чикаго го доби новиот …

Булси имаат нов херој – се вика Коби, а направи сензација поголема од оние на Џордан (видео) Прочитај повеќе

Пипен: Кој се влезе во Куќата на славните, шокиран сум што го нема Кукоч!

Кошаркарската Куќа на славните во Спрингфилд кон крајот на 2018 година го изнесе новиот попис на кандидати за 2019 година, …

Пипен: Кој се влезе во Куќата на славните, шокиран сум што го нема Кукоч! Прочитај повеќе

Заврши сезоната за ѕвездата на Чикаго, Марканен, имал проблеми со срцето (видео)

Кошаркарот на Чикаго Булс, Финецот Лаури Марканен предвреме ќе ја заврши сезоната во НБА лигата. Причина за тоа се срцевите …

Заврши сезоната за ѕвездата на Чикаго, Марканен, имал проблеми со срцето (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top