Top Sport

Даниел Субашиќ

„Егзодус“ во хрватската репрезентација – се повлече и Субашиќ

Златко Далиќ ќе биде на големи маки кога ќе го составува следниот хрватски тим. Откако дефинитивно се повлекоа Ведран Чорлука …

„Егзодус“ во хрватската репрезентација – се повлече и Субашиќ Прочитај повеќе

Таткото Јово признава: Субашиќ можеше да брани за БиХ

Таткото на Даниел Субашиќ, херојот на голот на хрватската репрезентација, Јово Субашиќ во интервју за порталот „Спортспорт.ба“ вели дека неговиот …

Таткото Јово признава: Субашиќ можеше да брани за БиХ Прочитај повеќе

Субашиќ во солзи по прашањето за починатиот пријател

Хрватскиот голман Даниел Субашиќ не можеше да ја продолжи прес-конференцијата во Сочи откако беше запрашан за својот починат пријател, Хрвое …

Субашиќ во солзи по прашањето за починатиот пријател Прочитај повеќе

Шмајхел, Субашиќ и Акинфеев се „измамници“, само Де Хеа е со „чист образ“ (Видео)

Вториот осмина-финален ден на Светското првенство во Русија донесе најмногу возбудувања, иако дуелите Русија-Шпанија и Данска-Хрватска не беа премногу квалитетни. …

Шмајхел, Субашиќ и Акинфеев се „измамници“, само Де Хеа е со „чист образ“ (Видео) Прочитај повеќе

Субашиќ, како и секогаш играше со маичка со ликот на својот починат пријател

Даниел Субашиќ беше неверојатниот херој на хрватската репрезентација во пенал-лудилото против Данска, откако успеа да одбрани три пенали за да …

Субашиќ, како и секогаш играше со маичка со ликот на својот починат пријател Прочитај повеќе

Scroll to Top