Top Sport

Дастин Поарие

Хукер изеде ќотек и по излегувањето од болница призна: Еј, тоа е УФЦ! (видео)

Ден Хукер загуби на поени од Дастин Поарие во еден од најдобрите УФЦ мечеви во 2020 година, и заврши во …

Хукер изеде ќотек и по излегувањето од болница призна: Еј, тоа е УФЦ! (видео) Прочитај повеќе

УФЦ: Хабиб е едноставно цар на лесната категорија! Поаире изддржа три рунди (видео)

Хабиб Нурмагомедов покажа дека е апсолутно доминантниот УФЦ борач во лесна категорија, откако во Абу Даби по три рунди го …

УФЦ: Хабиб е едноставно цар на лесната категорија! Поаире изддржа три рунди (видео) Прочитај повеќе

УФЦ: Хабиб се враќа во октагонот на 7 септември против Поаире

Хабиб Нурмагмедов ќе го има својот кам-бек во октагонот 11 месеци по победата над Конор Мекгрегор, откако УФЦ федерацијата потврди …

УФЦ: Хабиб се враќа во октагонот на 7 септември против Поаире Прочитај повеќе

Дастин Поаире по крвавата победа е новиот предизвикувач на Хабиб (видео)

Дастин Поаире ќе биде следниот противник на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, откако го совлада Макс Холовеј во …

Дастин Поаире по крвавата победа е новиот предизвикувач на Хабиб (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top