Top Sport

Диего Коста

Диего Коста доби работна дозвола, се враќа во Премиерлигата

Искусниот напаѓач Диего Коста е на чекор до враќање во Премиерлигата. Останува само да ги мине медицинските прегледи до потпишување …

Диего Коста доби работна дозвола, се враќа во Премиерлигата Прочитај повеќе

Диего Коста се враќа во Шпанија, ќе му биде соиграч на Димитриевски!

Поранешната ѕвезда на Челси и на Атлетико Мадрид, Диего Коста се враќа во шпанската Ла лига со Рајо Валјекано, клубот …

Диего Коста се враќа во Шпанија, ќе му биде соиграч на Димитриевски! Прочитај повеќе

Диего Коста „удри“ по Атлетико: Академијата е мртва, условите за работа се ср.ње!

Диего Коста влезе во остар напад на неговиот поранешен клуб Атлетико Мадрид, велејќи дека условите за тренинг во клубот се …

Диего Коста „удри“ по Атлетико: Академијата е мртва, условите за работа се ср.ње! Прочитај повеќе

Диего Коста по 19 меча и освоена титула си замина од Атлетико Минеиро

Поранешниот напаѓач на Челси и Атлетико Мадрид, ветеранот Диего Коста си замина од бразилскиот Атлетико Минеиро по само 19 одиграни …

Диего Коста по 19 меча и освоена титула си замина од Атлетико Минеиро Прочитај повеќе

Scroll to Top