Top Sport

Дин Хендерсон

Тотенхем замената за Љорис ја бараат во Манчестер јунајтед

Тотенхем се заинтересирани да го донесат голманот Дин Хендерсон во текот на летниот преоден рок, доколку Манчестер јунајтед решат да …

Тотенхем замената за Љорис ја бараат во Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Хендерсон: Манчестер јунајтед се однесуваа криминално кон мене

Англискиот голман Дин Хендерсон го нападна Манчестер јунајтед откако тие одбија да го пуштат на позајмица минаатта сезона, велејќи дека …

Хендерсон: Манчестер јунајтед се однесуваа криминално кон мене Прочитај повеќе

Дин Хендерсон се договорил со Нотингем, се чека на Јунајтед

По 11 години во Манчестер јунајтед, Дин Хендерсон е подготвен да си замине од „Олд Трафорд“, откако повеќе британски медиуми …

Дин Хендерсон се договорил со Нотингем, се чека на Јунајтед Прочитај повеќе

Голманот на Јунајтед, Хендерсон демантира дека ја тепал девојката

Голманот на Манчестер јунајтед, Дин Хендерсон преку социјалните мрежи ги отфрли „целосно лажните“ тврдења дека тој бил фудбалерот кој во …

Голманот на Јунајтед, Хендерсон демантира дека ја тепал девојката Прочитај повеќе

Дин Хендерсон не може да се опорави од КОВИД по три недели

Голманот Дин Хендерсон ќе го пропушти тренинг-кампот на Манчестер јунајтед во Шкотска бидејќи уште не е опоравен од добивањето на …

Дин Хендерсон не може да се опорави од КОВИД по три недели Прочитај повеќе

Солскјер на тренинг бараше да фотографираат насмеаните голмани

Оле Гунар Солскјер можеби уште не донел никаква титула за Манчестер јунајтед, но сигурно е еден од менаџерите на „ѓаволите“ …

Солскјер на тренинг бараше да фотографираат насмеаните голмани Прочитај повеќе

Де Хеа доби ќеркичка, не мора да се брза да се враќа на „Олд Трафорд“

Давид де Хеа и неговата девојка, шпанската поп-дива Едурне Гарсија, во четвртокот добија принова, нивната прва ќеричка Јанај, по што …

Де Хеа доби ќеркичка, не мора да се брза да се враќа на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Scroll to Top