Top Sport

Џејмс Харден

Харден „удри“ по претседателот на Сикерси: Тој е обичен лажго

Џејмс Харден не планира повторно да заигра за Филаделфија 76ерс, откако клубот ги прекина преговорите за можен трејд, влегувајќи во …

Харден „удри“ по претседателот на Сикерси: Тој е обичен лажго Прочитај повеќе

Џејмс Харден не доби покана за Ол-стар мечот: „Какво непочитување!“

Џејмс Харден не доби покана да игра на Ол-стар натпреварот и тоа е веста која предизвика многу бура во САД. …

Џејмс Харден не доби покана за Ол-стар мечот: „Какво непочитување!“ Прочитај повеќе

Џејмс Харден потпиша нов договор со Филаделфија

Џејмс Харден останува во Филаделфија. Тој се согласи на намалување платата и потпиша нов двегодишен договор со „севентисиксерс“. Според новиот …

Џејмс Харден потпиша нов договор со Филаделфија Прочитај повеќе

Харден „избега“ од Бруклин во Филаделфија, Нетс добиваат тројца играчи

Филаделфија 76ерс и Бруклин нетс го договорија најголемиот „дил“ во преодниот рок во НБА, откако Џејмс Харден по една сезона …

Харден „избега“ од Бруклин во Филаделфија, Нетс добиваат тројца играчи Прочитај повеќе

Scroll to Top