Top Sport

Џиро Д’Италија

(Видео) Алмеида со планинска победа, Томас ја врати розевата маичка на Џирото

Велшанецот Герант Томас направи голем чекор кон победа на Џиро Д’Италија, откако на првиот сериозен планински испит го остави зад …

(Видео) Алмеида со планинска победа, Томас ја врати розевата маичка на Џирото Прочитај повеќе

(Видео) Аутсајдерот Баис со победа на првата Џиро етапа на снежните Апенини

Со снег покрај патот, италијанскиот аутсајдер Давиде Баис стигна до соло победа на седмата етапа на Џиро Д’Италија, откако главните …

(Видео) Аутсајдерот Баис со победа на првата Џиро етапа на снежните Апенини Прочитај повеќе

Џиро Д’Италија – хеликоптер турна ограда, повредени се велосипедисти

Италијанскиот велосипедист Лука Вакерман настрада на чевртата етапа на трката Џиро Д’Италија по бизарна несреќа. Вакерман и Холанѓанецот Етиен ван …

Џиро Д’Италија – хеликоптер турна ограда, повредени се велосипедисти Прочитај повеќе

Џиро: Карапаз ја „грабна“ розевата маичка (видео)

Еквадорецот Рикард Карапаз (Мовистар) е новиот лидер на Џиро Д’Италија по фантастичната победа на планинската 14. етапа на италијанската трка. …

Џиро: Карапаз ја „грабна“ розевата маичка (видео) Прочитај повеќе

Вака изгледаат нозете по планинска етапа на Џирото

Шпанскиот велосипедист Хозе Хоакин Рохас повторно покажа што значи една планинска етапа на Џиро Д’Италија за нозете. На Инстаграм, 33-годишниот …

Вака изгледаат нозете по планинска етапа на Џирото Прочитај повеќе

Џиро: Закарин ја доби првата планинска етапа, катастрофа за Јејтс

Русинот Илнур Закарин (Катјуша-Алпесин) е победник на првиот планински предизвик на Џиро Д’Италија, стигнувајќи до соло победа на 13. етапа …

Џиро: Закарин ја доби првата планинска етапа, катастрофа за Јејтс Прочитај повеќе

Џиро: Бенедети со херојска победа, Поланц е нов лидер

Италијанецот Чезаре Бенедети го победи сонародникот Дамјано Карузо и Ирецот Еди Данбар во трилер-спринтерска битка за победа на 12. етапа …

Џиро: Бенедети со херојска победа, Поланц е нов лидер Прочитај повеќе

Џиро: Јуан со втора победа, Вивијани пак потфрли (видео)

Австралиецот Кејлеб Јуан (Лото-Судал) стигна до својата втора етапна победа на Џиро Д’Италија со фантастичен спринт на 11. етапа откако …

Џиро: Јуан со втора победа, Вивијани пак потфрли (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top