Top Sport

Доналд Серон

УФЦ: Мороно го „уништи“ Каубоецот Серон, можеби е време за пензија?

Алекс Мороно влета како замена на УФЦ Вегас 26 и ја оствари својата најголема победа во кариерата, декласирајќи го Доналд …

УФЦ: Мороно го „уништи“ Каубоецот Серон, можеби е време за пензија? Прочитај повеќе

Серон во војна со троловите – им даде адреса ако некој сака да се „проба“ со него!

УФЦ фајтерот Доналд Серон им ја даде адресата на коментаторите на Инстаграм, предизвикувајќи еден „трол“ на тепачка откако беше предмет …

Серон во војна со троловите – им даде адреса ако некој сака да се „проба“ со него! Прочитај повеќе

„Каубојот“ Серона: Не заработив ниту долар од борбата со Мекгрегор!

Американскиот ММА борец, Доналд „Каубој“ Серона вели дека не добил речиси ништо по борбата со Конор Мекгрегор минатиот месец. Ирецот …

„Каубојот“ Серона: Не заработив ниту долар од борбата со Мекгрегор! Прочитај повеќе

Само 40 секунди и лицето му изгледа вака – Серон заврши во болница!

Доналд „Каубој“ Серон не беше присутен на прес-конференциите по спектакуларниот пораз од Конор Мекгрегор, откако ветеранот заврши во болница по …

Само 40 секунди и лицето му изгледа вака – Серон заврши во болница! Прочитај повеќе

УФЦ: Гетџи го „заврши“ Серон во првата рунда, следен е Хабиб? (видео)

Џастин Гетџи го победи Доналд Серон со технички нокаут по 4:18 во првата рунда на УФЦ Ванкувер, откако прво го …

УФЦ: Гетџи го „заврши“ Серон во првата рунда, следен е Хабиб? (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top