Top Sport

Едуар Менди

Саудијците продолжуваат да го „спасуваат“ Челси – Менди замина во Ал-Ахли

Сенегалскиот голман на Челси, Едуар Менди, си заминува од клубот по три години, приклучувајќи се на саудискиот Ал-Ахли. 31-годишниот Менди …

Саудијците продолжуваат да го „спасуваат“ Челси – Менди замина во Ал-Ахли Прочитај повеќе

Челси сака да ги продаде Обамејанг, Зијеш и Менди во Саудиска Арабија

Челси, под водство на новиот менаџер Маурисио Почетино, се обидуваат да ги продадат Пјер-Емерик Обамејанг, Хаким Зијеш и Едуар Менди …

Челси сака да ги продаде Обамејанг, Зијеш и Менди во Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Првиот голман на Челси, Менди живеел на социјална помош и размислувал за пензија

Новиот голман на Челси, Едуар Менди признава дека имал многу големи сомнежи дали да продолжи со фудбалската кариера откако беше …

Првиот голман на Челси, Менди живеел на социјална помош и размислувал за пензија Прочитај повеќе

Scroll to Top