Top Sport

Елфин Еванс

ВРЦ малер: На Еванс му се дупна гума во последната етапа, Нојвил со победа на Корзика

Возачот на Хјундаи, Белгиецот Тјери Нојвил стигна до драматична победа на Француското рели во ВРЦ шампионатот, откако Велшанецот Елфин Еванс …

ВРЦ малер: На Еванс му се дупна гума во последната етапа, Нојвил со победа на Корзика Прочитај повеќе

Scroll to Top