Top Sport

ЕП ракомет 2022

Сара Ристовска со свој печат во „Топ 10“ од Европското првенство

Македонија беше одличен домаќин на Европското првенство во ракомет за жени, заедно со Словенија и со Црна Гора, а најголем …

Сара Ристовска со свој печат во „Топ 10“ од Европското првенство Прочитај повеќе

Данска со фантастичен пресврт до клучна победа над Унгарија

Данска ги заддржа своите шанси за пласман во полуфиналето на Европското првенство во ракомет, откако во најдобриот меч досега на …

Данска со фантастичен пресврт до клучна победа над Унгарија Прочитај повеќе

Словенките ја „торпедираа“ Хрватска на отварањето на втората рунда

Словенија стигна до убедлива 26:18 (13:12) победа во соседското дерби со Хрватска на отварањеето на втората рунда на Европското првенство …

Словенките ја „торпедираа“ Хрватска на отварањето на втората рунда Прочитај повеќе

За Македонија заврши ЕП, Романките, едноставно, пресилни

Македонската женска ракометна репрезентација го одигра своето најдобро полувреме на Европското првенство, но тоа не беше доволно за пласман во …

За Македонија заврши ЕП, Романките, едноставно, пресилни Прочитај повеќе

Словенките ја исфрлија Србија, Хрватска со последниот шут до реми со Швајцарките

Србија ги загуби шансите за пласман во втората рунда на Европското првенство во ракомет, откако во меч полн со пресврти …

Словенките ја исфрлија Србија, Хрватска со последниот шут до реми со Швајцарките Прочитај повеќе

Доминантни победи на Норвешка и Данска

Актуелните европски шампионки Норвешка им дадоа вистинска ракометна лекција на дебитантите на големите натпреварувања, Швајцарките, стигнувајќи до 38:21 победа, додека …

Доминантни победи на Норвешка и Данска Прочитај повеќе

Скандинавките пресилни за Хрватска и Србија

Aктуелните шампионки, Норвешка го започнаа Европското првенство со убедлива 32:23 победа над Хрватска, а ниту во вториот сканинавско-балкански дуел немаше …

Скандинавките пресилни за Хрватска и Србија Прочитај повеќе

Словенките и Унгарките го стартуваа Евро 2022 со победи

Словенија и Унгарија го започнаа Европското првенство во Словенија, Македонија и Црна Гора со победи, најавувајќи борба за висок пласман …

Словенките и Унгарките го стартуваа Евро 2022 со победи Прочитај повеќе

Scroll to Top