Top Sport

ЕП ракомет Франција 2018

Холанѓанките со бронзениот медал од Европското првенство (видео)

Холандија го освои бронзениот медал на Европското првенство во ракомет во Франција, откако во мечот за трето место со 24:20 …

Холанѓанките со бронзениот медал од Европското првенство (видео) Прочитај повеќе

Франција ќе се бори со Русија за европскиот ракометен трон (видео)

Домаќинот на Европското првенство во ракомет, Франција ќе оди на првата титула во континенталното натпреварување против силната репрезентација на Русија, …

Франција ќе се бори со Русија за европскиот ракометен трон (видео) Прочитај повеќе

Русинките со турбо-второ полувреме влегоа во финалето (видео)

Русија е првиот финалист на Европското првенство во ракомет во Франција, откако со фантастично второ полувреме ја победија ослабената Романија …

Русинките со турбо-второ полувреме влегоа во финалето (видео) Прочитај повеќе

Холандија и Франција закажаа полуфинален дуел (видео)

Холандија и Франција го комплетираа полуфиналниот состав на Европското првенство во ракомет во Франција, со убедливи победи во последните мечеви …

Холандија и Франција закажаа полуфинален дуел (видео) Прочитај повеќе

Норвешка како „фурија“ преку Холанѓанките (видео)

Норвежанките покажаа зошто се актуелни европски шампионки, откако ја декласираа Холандија со 29:16 во претпоследното коло во втората фаза во …

Норвешка како „фурија“ преку Холанѓанките (видео) Прочитај повеќе

Црногорките подобри од Србинките, а сега мораат да чекаат помош од нив (видео)

Ракометарките на Црна Гора останаа со шанси за пласман во полуфиналето на ЕП во Франција, откако во големото дерби со …

Црногорките подобри од Србинките, а сега мораат да чекаат помош од нив (видео) Прочитај повеќе

Норвежанките ја „прегазија“ Унгарија за да ја задржат теоријата (видео)

Актуелниот европски шампион Норвешка го направи тоа што беше потребно за да ги задржи малите шанси за пласман во полуфиналето …

Норвежанките ја „прегазија“ Унгарија за да ја задржат теоријата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top