Top Sport

Евробаскет 2022

Сензационалната „фурија“ преку Германците до големото финале на Евробаскетот

Шпанија ќе се спротистави на Франција во финалето на Евробаскетот, откако „фуријата“ иако потценувана од стартот на турнирот, успеа да …

Сензационалната „фурија“ преку Германците до големото финале на Евробаскетот Прочитај повеќе

Французите ја „уништија“ Полска за финале на Евробаскетот

Предводени од неверојатниот Гершон Јабуселе, Французите им дадоа вистинска кошаркарска лекција на Полјаците за доминантна 95:54 победа за пласман во …

Французите ја „уништија“ Полска за финале на Евробаскетот Прочитај повеќе

Фонтекио „трагичар“ на Италија, Французите во полуфинале на Евробаскетот

Италијанската кошаркарска репрезентација повторно покажа големо срце, но загуби во продолженија во четврт-финалето на Евробаскетот од Франција со 93:85, која …

Фонтекио „трагичар“ на Италија, Французите во полуфинале на Евробаскетот Прочитај повеќе

Грција не им дозволи на Чесите да приредат нова сензација на Евробаскетот

Грција се пласираше во четврт-финалето на Евробаскетот, каде што ги очекува дуел со домаќинот Германија, откако се „разбудија“ во последната …

Грција не им дозволи на Чесите да приредат нова сензација на Евробаскетот Прочитај повеќе

Ниту Јокиќ не е доволен – Италијанците ги „нокаутираа“ првите фаворити Србија!

Во едно од најголемите изненадувања на Евробаскетот, Италија ја елиминираше Србија со 94:86 за пласман во четврт-финалето на континенталниот шампионат, …

Ниту Јокиќ не е доволен – Италијанците ги „нокаутираа“ првите фаворити Србија! Прочитај повеќе

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот

Откако во текот на целиот меч беше крајно неизвесно, Полска во финишот беше постабилна и стигна до 94:86 победа над …

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот Прочитај повеќе

Хрватска ја победи Украина и најверојатно ја „избегна“ Србија

Хрватската кошаркарска репрезентација во последниот меч од групата Д, во клучниот меч со 90:85 ја совладаа Украина за да го …

Хрватска ја победи Украина и најверојатно ја „избегна“ Србија Прочитај повеќе

Scroll to Top