Top Sport

Фабио Капело

Капело не ја признава „подарената“ титула на Интер: Јувентус има 38 титули!

Легендарниот италијански тренер Фабио Капело не простува што неговите две титули со Јувентус беа одземени поради скандалот „Калчополи“, инсистирајќи дека …

Капело не ја признава „подарената“ титула на Интер: Јувентус има 38 титули! Прочитај повеќе

Капело: Анчелоти е најголемиот тренер што го имала Италија

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Фабио Капело, искажа суперлативи за неговиот сонародник Карло Анчелоти, кој со мадридскиот тим го освои …

Капело: Анчелоти е најголемиот тренер што го имала Италија Прочитај повеќе

Капело: Скудетото на Наполи ќе биде како моето со Рома

Легендарниот италијански тренер, Фабио Капело им подели неколку совети на лидерите во Серија А, Наполи, споредувајќи го сегашниот тим на …

Капело: Скудетото на Наполи ќе биде како моето со Рома Прочитај повеќе

Капело: Малдини и Барези го правеа фудбалот убав

Легендарниот поранешен италијански тренер, Фабио Капело вели дека легендите на Милан, Паоло Малдини и Франко Барези покажуваа што значи убавина …

Капело: Малдини и Барези го правеа фудбалот убав Прочитај повеќе

Капело: Наполи требаше да ги победи Ливерпул со 7:2

Легендарниот италијански поранешен тренер, Фабио Капело смета дека 4:1 победата на Наполи над Ливерпул не ја одразува вистинскси супериорноста на …

Капело: Наполи требаше да ги победи Ливерпул со 7:2 Прочитај повеќе

Капело: Мурињо со изјавите прави економска штета на Рома

Поранешниот тренер на Рома, легендарниот Фабио Капело го нападна сегашниот тренер на „волчицата“ Жозе Мурињо, велејќи дека со неговите постојани …

Капело: Мурињо со изјавите прави економска штета на Рома Прочитај повеќе

Капело разочаран од Донарума: Немаше благодарност за тие кои те одгледаа

Поранешниот легендарен тренер на Милан, Фабио Капело вели дека разделбата на Џанлуиџи Донарума со „росонерите“ боли повеќе од таа на …

Капело разочаран од Донарума: Немаше благодарност за тие кои те одгледаа Прочитај повеќе

Капело: Само да не заспиеме од шпанскиот фудбал!

Легендарниот италијански тренер, Фабио Капело смета дека Англичаните играат „многу опасен и агресивен фудбал“, но дека тимот на Роберто Манчини …

Капело: Само да не заспиеме од шпанскиот фудбал! Прочитај повеќе

Капело: Уште пред 30 години Берлускони сакаше Суперлига

Легендарниот италијански фудбалски тренер, Фабио Капело вели дека екс-претседателот на Милан, Силвио Берлускони уште на крајот на осумдесетите години од …

Капело: Уште пред 30 години Берлускони сакаше Суперлига Прочитај повеќе

Scroll to Top