Top Sport

ФК Пелистер

Беласица и Пелистер ќе се приклучат на Првата лига во 2020/21

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за продолжување на сезоната во Првата лига со скратен систем, …

Беласица и Пелистер ќе се приклучат на Првата лига во 2020/21 Прочитај повеќе

Шкендија на македонскиот фудбалски трон, ги обедини двете титули

Шкендија на својата втора шампионска титула во Првата лига ја додаде и втората титула од Купот на Македонија, откако на …

Шкендија на македонскиот фудбалски трон, ги обедини двете титули Прочитај повеќе

Скопје со драматичен поен против Шкупи, Шкендија само победува

Надежите за опстанок се живи во Автокоманда. ФК Скопје во последните минути од мечот против Шкупи израмни за конечни 1:1, …

Скопје со драматичен поен против Шкупи, Шкендија само победува Прочитај повеќе

Скопје го „растури“ Пелистер, но Победа го изненади шампионот

Откако титулата заврши во рацете на Шкендија, најинтересниот момент во Првата македонска фудбалска лига е борбата на опстанок на трите …

Скопје го „растури“ Пелистер, но Победа го изненади шампионот Прочитај повеќе

„Академците“ се вратија за реми со шампионот, Ангелов го „стресе“ Вардар

Академија Пандев ја имаше честа прва да го пречека новиот шампион на Македонија, тетовска Шкендија во 30. коло во Првата лига, …

„Академците“ се вратија за реми со шампионот, Ангелов го „стресе“ Вардар Прочитај повеќе

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица

Пелистер и Победа ќе имаат тешка задача да изборат опстанок во Првата лига, откако регионалното дерби заврши 1:1 за да …

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица Прочитај повеќе

Пелистер по пенал-драмата ќе го брани трофејот од Купот на Македонија

Пелистер ќе се обиде да ја одбрани титулата од Купот на Македонија против моќната Шкендија, откако по изведувањето на пеналите …

Пелистер по пенал-драмата ќе го брани трофејот од Купот на Македонија Прочитај повеќе

Scroll to Top