Top Sport

Флојд Мејведер јуниор

Екссопругата на Мејведер починала од предозирање

Џози Херис, долгогодишната партнерка и мајка на три деца на Флојд Мејведер, починала од ненамерно предозирање со медикаменти, тврдат американските …

Екссопругата на Мејведер починала од предозирање Прочитај повеќе

Мејведер го предизвика Конор: Те чекам да те казнам!

И Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор имаат искуство со „лажните“ пензии во минатото, но сега американската боксерска легенда го предизвика …

Мејведер го предизвика Конор: Те чекам да те казнам! Прочитај повеќе

Мејведер критикуван за „шокантните“ забави (видео)

Градоначалникот на Скотсдејл, Аризона јавно го критикуваше боксерот Флојд Мејведер Јуниор откако на социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа …

Мејведер критикуван за „шокантните“ забави (видео) Прочитај повеќе

Тајсон: Мејведер е најдобриот боксер во последните 100 години

Мајк Тајсон го нарече Флојд Мејведер Јуниор најдобар боксер во последните 100 годин пред легенди како него самиот и Мухамед …

Тајсон: Мејведер е најдобриот боксер во последните 100 години Прочитај повеќе

Флојд Мејведер по стапките на чичко му – станува боксерски тренер

Флојд Мејведер Јуниор, еден од најдобрите боксери во историјата, објави дека сега има амбиција да стане „еден од најдобрите тренери“ …

Флојд Мејведер по стапките на чичко му – станува боксерски тренер Прочитај повеќе

По апсењето на неговата ќерка, Мејведер го подучува синот (видео)

Флојд Мејведер Јуниор вели дека се обидува да биде „најдобриот татко“ објавувајќи видео со неговиот 20-годишен син Кораун во кое …

По апсењето на неговата ќерка, Мејведер го подучува синот (видео) Прочитај повеќе

Флојд Мејведер се штити од корона вирусот со куп долари

Флојд Мејведер Јуниор беше критикуван по неговата последна реакција фалејќи се колку кеш има додека трае изолацијата од корона вирусот. …

Флојд Мејведер се штити од корона вирусот со куп долари Прочитај повеќе

Scroll to Top