Top Sport

Френк Лампард

Лампард за Кепа: Не е важно колку чиниш, ако не си добар, нема да играш

Френк Лампард вели дека е задоволен од реакцијата на Кепа Аризабалага, откако најскапиот голман на светот беше пратен на клупата, …

Лампард за Кепа: Не е важно колку чиниш, ако не си добар, нема да играш Прочитај повеќе

Лампард „удри“ по Мурињо за губењето на Де Брујне, Салах и Лукаку

Френк Лампард вети дека ќе се фокусира на покажување на доверба во младите фудбалери за разлика од поранешните менаџери кои …

Лампард „удри“ по Мурињо за губењето на Де Брујне, Салах и Лукаку Прочитај повеќе

Мурињо контра Лампард: Челси победи со системот на Антонио Конте

Жозе Мурињо не сакаше да го пофали својот поранешен пулен Френк Лампард откако Тотенхем загуби со 0:2 од „сините“, велејќи …

Мурињо контра Лампард: Челси победи со системот на Антонио Конте Прочитај повеќе

„Чиракот“ подобар од „мајсторот“ – Челси со победа кај „кунг-фу“ Тотенхем (видео)

Долгоочекуваната пресметка на Жозе Мурињо и неговиот „ученик“ Френк Лампард помина во знакот на помладиот. Челси успеа да слави со …

„Чиракот“ подобар од „мајсторот“ – Челси со победа кај „кунг-фу“ Тотенхем (видео) Прочитај повеќе

Лампард: Да ни ја тргнат забраната, па тогаш ќе зборуваме!

Менаџерот на лондонски Челси, Френк Лампард денеска изјави дека наскоро очекува вест дали ќе биде укината забраната на клубот која …

Лампард: Да ни ја тргнат забраната, па тогаш ќе зборуваме! Прочитај повеќе

Нема шега со Лампард – за доцнење на тренинг казна од 23.000 евра (фото)

Френк Лампард е легенда на Челси и неговиот збор се почитува на „Стемфорд Бриџ“. Кога Френк ќе каже нешто, тоа …

Нема шега со Лампард – за доцнење на тренинг казна од 23.000 евра (фото) Прочитај повеќе

Scroll to Top