Top Sport

Гарбиње Мугуруза

Ова ретко се гледа! Жабер прво поврати, па го доби меч-поенот против Мугуруза

Онс Жабер, Тунижанката која неодамна стана првата арапска тенисерка со ВТА титула, се врати од сет негатива, поврати на теренот, …

Ова ретко се гледа! Жабер прво поврати, па го доби меч-поенот против Мугуруза Прочитај повеќе

Пиронкова се врати по три години мајчинска пауза за да ја „здроби“ Мугуруза

Бугарската тенисерка Цветана Пиронкова се врати по три години мајчинска пауза за да го направи досега најголемото изненадување на САД …

Пиронкова се врати по три години мајчинска пауза за да ја „здроби“ Мугуруза Прочитај повеќе

Клајстерс загуби од Мугуруза, но покажа дека не заборавила да игра тенис

Првиот ВТА меч на Ким Клајстерс по осум години заврши со пораз од Гарбиње Мугуруза (6:2/7:6(6)) на Дубаи Дјути фри …

Клајстерс загуби од Мугуруза, но покажа дека не заборавила да игра тенис Прочитај повеќе

САД опен: Рубљев во драма подобар од Цицпас, Мугуруза „излета“

Тениските фанови на „Луј Армстронг“ стадионот во Њујорк имаа шанса да видат фантастичен меч помеѓу двајца тенисери кои треба да …

САД опен: Рубљев во драма подобар од Цицпас, Мугуруза „излета“ Прочитај повеќе

Азаренка ќе игра финале против Мугуруза во Монтереј (видео)

Белоруската тенисерка, Викторија Азаренка се пласираше во финалето на турнирот во Монтереј, Мексико. Таа во полуфиналето беше подобра во три …

Азаренка ќе игра финале против Мугуруза во Монтереј (видео) Прочитај повеќе

Халеп ја „среди“ едната сестра Вилијамс, сега ја чека другата!

Светската тенисерка број 1, Симона Халеп, конечно, го покажа своето вистинско лице, победувајќи ја ветеранката Венус Вилијамс со 6:2/6:3 за …

Халеп ја „среди“ едната сестра Вилијамс, сега ја чека другата! Прочитај повеќе

Можете ли вака? Мугуруза со нов имиџ и со совршен баланс (видео)

Тениската сезона можеби само што заврши, но тоа не значи само одмор за повеќето тенисери и тенисерки, бидејќи веќе во …

Можете ли вака? Мугуруза со нов имиџ и со совршен баланс (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top