Top Sport

Генк

(Видео) Алдервајрелд со гол во 94. минута донесе прва титула за Антверпен од 1957!

Ветеранот Тоби Алдервајрелд го постигна најверојатно својот најдобар и најважен гол во кариерата, откако во 94. минута стрелаше за 2:2 …

(Видео) Алдервајрелд со гол во 94. минута донесе прва титула за Антверпен од 1957! Прочитај повеќе

ЛЕ: Пласманот на Динамо и Звезда во нокаут фазата ќе се одлучува во последното коло

Црвена звезда со 1:0 го совлада бугарскиот шампион Лудогорец, додека Динамо Загреб дома одигра 1:1 со Генк, но двата регионални …

ЛЕ: Пласманот на Динамо и Звезда во нокаут фазата ќе се одлучува во последното коло Прочитај повеќе

ЛЕ: Наполи со клучен триумф во Полска, реми за Вест хем во 1.000-тиот меч на Мојс

Наполи си ги зголеми шансите за пласман во нокаут фазата во Лига Европа, откако стигнаа до клучна 4:1 победа на …

ЛЕ: Наполи со клучен триумф во Полска, реми за Вест хем во 1.000-тиот меч на Мојс Прочитај повеќе

ЛЕ: Динамо Загреб и Звезда со победи на гости, Леверкузен го понижи Селтик

Динамо Загреб и Црвена звезда обезбедија важни гостински победи во второто коло во Лига Европа, покажувајќи дека амбициите се сигурно …

ЛЕ: Динамо Загреб и Звезда со победи на гости, Леверкузен го понижи Селтик Прочитај повеќе

ЛШ: Ливерпул за 100 секунди го реши Салцбург, Милик „збудале“ за Наполи (видео)

Неизвесноста дали европскиот шампион Ливерпул ќе успее да избори пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите траеше неполн час на …

ЛШ: Ливерпул за 100 секунди го реши Салцбург, Милик „збудале“ за Наполи (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Интер преку „милионерите“, Барса не се „даде“ во Прага (видео)

Интер, конечно, ја забележа потребната победа во Лигата на шампионите, откако во Милано со 2:0 ја совлада Борусија Дортмунд, иако …

ЛШ: Интер преку „милионерите“, Барса не се „даде“ во Прага (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Хакими донесе победа за Борусија во Чешка, Наполи не го „проби“ Генк (видео)

Борусија Дортмунд се искачи на првото место во тешката група Ф по 2:0 победата на гости кај Славија Прага пред …

ЛШ: Хакими донесе победа за Борусија во Чешка, Наполи не го „проби“ Генк (видео) Прочитај повеќе

Фановите на Генк му порачаа на екскапитенот Позуело да го удри воз! (видео)

Последниот меч на капитенот на КРЦ Генк, Алехандро Позуело за белгискиот тим наместо да биде убаво збогување на навивачите со …

Фановите на Генк му порачаа на екскапитенот Позуело да го удри воз! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top