Top Sport

Хјустон Рокитс

Портер уапсен за физички напад над својата девојка

Кошаркарот на Хјустон рокитс, Кевин Портер јуниор е уапсен во Њујорк во понеделникот, откако неговата девојка, поранешната ВНБА кошаркарка Кајсри …

Портер уапсен за физички напад над својата девојка Прочитај повеќе

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Портланд трејлблејзерс ја „оживеаја“ својата НБА сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарејќи на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој …

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа Прочитај повеќе

Лилард и Нуркиќ за победа на Портланд над Хјустон

Портланд трејлблејзерс повторно одиграа тесен натпревар, но успеаја да стигнат до 110:102 победа над Хјустон рокитс, предводени од Дејмијан Лилард, …

Лилард и Нуркиќ за победа на Портланд над Хјустон Прочитај повеќе

Scroll to Top