Top Sport

Имола

Поради поплавите, евакуација од патеката во Имола, неизвесно е одржувањето на Ф1 трката

Катастрофални поплави го погодија регионот на Италија каде викендов треба да се вози Големата награда на Сан Марино. Тимовите пристигнаа …

Поради поплавите, евакуација од патеката во Имола, неизвесно е одржувањето на Ф1 трката Прочитај повеќе

Предупредување за „екстремни временски услови“ за трката во Имола

Персоналот на Формула 1 тимовите има посебни подготовки за ГП на Емилија-Ромања на патеката Имола овој викенд по предупредувањата за …

Предупредување за „екстремни временски услови“ за трката во Имола Прочитај повеќе

Ред бул со супер-старт во Имола, нова катастрофа за Саинс!

Стартот на втората „домашна“ трка за Ферари, ГП на Емилија-Ромања на легендарната Имола, не беше најдобра за Скудерија, откако Шарл …

Ред бул со супер-старт во Имола, нова катастрофа за Саинс! Прочитај повеќе

Хамилтон и Ботас со 1-2 на Имола, Мерцедес со рекордна седма титула

Луис Хамилтон триумфираше при враќањето на Формула 1 шампионатот на славната патека Имола, а со второто место и 1-2 победата, …

Хамилтон и Ботас со 1-2 на Имола, Мерцедес со рекордна седма титула Прочитај повеќе

Scroll to Top