Top Sport

Израел – фудбалска репрезентација

(Видео) Младите Англичани во финалето на Европското првенство

Англија стигна до 3:0 победа над Израел за пласман во финалето на Европското првенство до 21 година, обезбедувајќи голема пресметка …

(Видео) Младите Англичани во финалето на Европското првенство Прочитај повеќе

Роналдо со гол број 104. за Португалија лесно да го победи Израел

Кристијано Роналдо го постигна својот 104. гол за португалската репрезентација за да се доближи на само пет гола од вечниот …

Роналдо со гол број 104. за Португалија лесно да го победи Израел Прочитај повеќе

Фановите на Селтик го пречекуваат Израел со „палестинска крв“

Пред денешниот меч помеѓу Шкотска и Израел во Лигата на нации на УЕФА, „Зелената бригада“, организираната група навивачи на Селтик …

Фановите на Селтик го пречекуваат Израел со „палестинска крв“ Прочитај повеќе

Победата над Израел доволна за трето место, сега на „мегдан“ со Косово (видео)

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското …

Победата над Израел доволна за трето место, сега на „мегдан“ со Косово (видео) Прочитај повеќе

Македонската репрезентација се враќа со поен од Израел (видео)

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1:1 со Израел на гостувањето во Бер Шева во меч во кој можеше да се врати …

Македонската репрезентација се враќа со поен од Израел (видео) Прочитај повеќе

Унгарија ја победи Хрватска првпат од 1940, Захави со хет-трик за Израел против Австрија (видео)

Светскиот вице-шампион Хрватска доживеа незгоден пораз на гостувањето во Будимпешта од 2:1 во меч од квалификациите за ЕП 2020, продолжувајќи …

Унгарија ја победи Хрватска првпат од 1940, Захави со хет-трик за Израел против Австрија (видео) Прочитај повеќе

Израелците со гест за почит, им ги облекоа јакните на смрзнатите дечиња (видео)

Фудбалерите на Шкотска ја победија селекцијата на Израел со 3:2 во 6. коло од групата Ц во Лигата на нации, …

Израелците со гест за почит, им ги облекоа јакните на смрзнатите дечиња (видео) Прочитај повеќе

ФИФА го казни палестинскиот шеф за повикот да се горат дресови на Меси (видео)

Светската фудбалска федерација (ФИФА) му одреди едногодишна суспензија на Џибрил Раџуб, претседателот на Палестинската фудбалска федерација, откако тој повикувал на …

ФИФА го казни палестинскиот шеф за повикот да се горат дресови на Меси (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top