Top Sport

Јирген Клоп

Клоп: Горд сум што моите фудбалери кренаа глас против расизмот

Јирген Клоп вели дека бил горд на фудбалерите на Ливерпул, кои спонтано решиле со клекнување да дадат поддршка на движењето …

Клоп: Горд сум што моите фудбалери кренаа глас против расизмот Прочитај повеќе

Ливерпул сметаат дека Дембеле е добра алтернатива за Вернер

Ливерпул го загубиле интересот за напаѓачот на РБ Лајпциг, Тимо Вернер поради превисоката цена, и Јирген Клоп се подготвени да …

Ливерпул сметаат дека Дембеле е добра алтернатива за Вернер Прочитај повеќе

Клоп: Сега на Ливерпул му требаат најдобрите фанови кои седат дома

Јирген Клоп ги повика навивачите на Ливерпул да останат дома кога неговиот тим ќе ја освои првата лигашка титула по …

Клоп: Сега на Ливерпул му требаат најдобрите фанови кои седат дома Прочитај повеќе

Мајнц со порака до Клоп: Помагај, потпиши веќе со Тимо Вернер

Германскиот бундеслигаш Мајнц го замоли својот поранешен тренер Јирген Клоп, конечно, да го однесе Тимо Вернер во Ливерпул, откако германскиот …

Мајнц со порака до Клоп: Помагај, потпиши веќе со Тимо Вернер Прочитај повеќе

Клоп: Ниту еден фудбалер на Ливерпул нема да биде приморан да тренира

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира дека безбедноста и здравјето на фудбалерите е на прво место и дека никој нема …

Клоп: Ниту еден фудбалер на Ливерпул нема да биде приморан да тренира Прочитај повеќе

Клоп: Невил има мислење за сѐ! Невил: Убаво од него што ме слуша!

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил му одговори на менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во добар дух, откако Германецот …

Клоп: Невил има мислење за сѐ! Невил: Убаво од него што ме слуша! Прочитај повеќе

Клоп му се јавил на таткото на Мбапе за трансфер во Ливерпул

Тренерот на европскиот шампион Ливерпул, Германецот Јирген Клоп му се јавил Вилфред Мбапе, таткото на францускиот фудбалски напаѓач, Килијан Мбапе …

Клоп му се јавил на таткото на Мбапе за трансфер во Ливерпул Прочитај повеќе

Scroll to Top