Top Sport

Кастер Семенја

Европскиот суд за човекови права пресуди во корист на атлетичарката Кастер Семенја

Европскиот суд за човекови права пресуди во корист на 32-годишната атлетичарка Кастер Семенја, велејќи дека швајцарските судови треба да и …

Европскиот суд за човекови права пресуди во корист на атлетичарката Кастер Семенја Прочитај повеќе

Семенја изгуби на суд, па порача: Не дозволувам да ме дрогираат!

Двојната олимписка победничка на трките на 800 метри, Јужноафриканката Кастер Семенја го загуби судскиот спор во кој бараше поништување на …

Семенја изгуби на суд, па порача: Не дозволувам да ме дрогираат! Прочитај повеќе

Семенја го „смачка“ рекордот на Роналдо и му порача: Ѕверот барем се обиде! (видео)

Олимписката и светска шампионка на 800 метри, Кастер Семенја лесно го „помина“ предизвикот на Кристијано Роналдо и му порача дека …

Семенја го „смачка“ рекордот на Роналдо и му порача: Ѕверот барем се обиде! (видео) Прочитај повеќе

Семенја исфрлена од СП затоа што не сака да го намали тестостеронот

Светската шампионка на 800 метри, Јужноафриканката Кастер Семенја нема да може да го брани насловот на Светското првенство во Доха …

Семенја исфрлена од СП затоа што не сака да го намали тестостеронот Прочитај повеќе

Семенја: Јас сум како Исус Христос, и мене ме распнаа

Јужноафриканската светска шампионка на 800 метри, Кастер Семенја вели дека се чувствува дека била „распната“ од страна на Интернационалната асоцијација …

Семенја: Јас сум како Исус Христос, и мене ме распнаа Прочитај повеќе

Семенја: Кои се ИААФ да утврдуваат дали јас сум жена?

Олимписката шампионка на 800 метри, Кастер Семенја вели дека ја третираат како „експериментално заморче“ од страна на Интернационалната асоцијација на …

Семенја: Кои се ИААФ да утврдуваат дали јас сум жена? Прочитај повеќе

Швајцарскиот суд контра ИААФ – Семенја може да се натпреварува!

Кастер Семенја нема да мора да зема средства за намалување на тестостеронот за да се натпреварува, одлучи Швајцарскиот федерален врховен …

Швајцарскиот суд контра ИААФ – Семенја може да се натпреварува! Прочитај повеќе

Scroll to Top