Top Sport

Катар опен

Федерер пропушти меч-поен, камбекот заврши со пораз од Басилашвили

Грузискиот тениски ветеран, Николоз Басилашвили се врати од сет негатива за да стави крај на камбекот на Роџер Федерер на …

Федерер пропушти меч-поен, камбекот заврши со пораз од Басилашвили Прочитај повеќе

Шарапова се повреди, Халеп во четврт-финалето

Проблемите на поранешната светска тенисерка број 1, Марија Шарапова со фитнесот продолжуваат, откако Русинката се повлече од Дубаи шампионатот следната …

Шарапова се повреди, Халеп во четврт-финалето Прочитај повеќе

Вознијацки го брани првото место од Халеп во Катар

Шампионката од Австралија опен, Каролине Вознијацки ја „смачка“ Германката Карина Витхефт, додека финалистката од Мелбурн, Симона Халеп имаше исто толку …

Вознијацки го брани првото место од Халеп во Катар Прочитај повеќе

Scroll to Top