Top Sport

Кепа Аризабалага

Најскапиот светски голман си оди од Англија, станува „лилјак“?

Шпанскиот фудбалски голман, Кепа Аризабалага најверојатно на крајот на оваа сезона ќе го напушти тимот на Челси каде стигна за …

Најскапиот светски голман си оди од Англија, станува „лилјак“? Прочитај повеќе

Лампард за Кепа: Не е важно колку чиниш, ако не си добар, нема да играш

Френк Лампард вели дека е задоволен од реакцијата на Кепа Аризабалага, откако најскапиот голман на светот беше пратен на клупата, …

Лампард за Кепа: Не е важно колку чиниш, ако не си добар, нема да играш Прочитај повеќе

Нестварна одбрана на Кепа Аризабалага (Видео)

Фудбалската репрезентација синоќа доминираше во Букурешт, а на крајот голманот Аризабалага им ја обезбеди победата. Во својата квалификациска група Шапнија …

Нестварна одбрана на Кепа Аризабалага (Видео) Прочитај повеќе

ЛЕ: Кепа херојски одбрани два пенали – Челси во лондонско финале против Арсенал (видео)

Англија ќе ги има сите четири финалисти на европските фудбалски натпреварувања оваа сезона, откако Челси по драматично изведување на пенали, …

ЛЕ: Кепа херојски одбрани два пенали – Челси во лондонско финале против Арсенал (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top