Top Sport

Куп на Македонија

„Лавовска“ титула – Куп-мајсторија на Македонија ЃП за европска виза (фотогалерија)

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров ја комплетираа солидната сезона 2021/22 со титула и со обезбедување на европски фудбал следната сезона, …

„Лавовска“ титула – Куп-мајсторија на Македонија ЃП за европска виза (фотогалерија) Прочитај повеќе

Македонија Ѓорче Петров е освојувач на Купот на Македонија, Стевковски херој на „лавовите“

Македонија Ѓорче Петров по вторпат ја освои титулата од Купот на Македонија, откако во финалето по изведувањето на пенали беше …

Македонија Ѓорче Петров е освојувач на Купот на Македонија, Стевковски херој на „лавовите“ Прочитај повеќе

Финалето на фудбалскиот Куп закажанo за 20.мај на Националната арена

Финалето на фудбалскиот Куп на Македонија ќе се одигра на 20. мај на Националната Арена „Тодор Проески“. ФФМ на денешната …

Финалето на фудбалскиот Куп закажанo за 20.мај на Националната арена Прочитај повеќе

Силекс по пенал-драмата подобри од Академија Пандев, по третпат го освоија Купот на Македонија

Силекс од Кратово го освои својот прв трофеј од далечната 1998 година, откако по ремито без голови во регуларниот дел …

Силекс по пенал-драмата подобри од Академија Пандев, по третпат го освоија Купот на Македонија Прочитај повеќе

Шкендија на македонскиот фудбалски трон, ги обедини двете титули

Шкендија на својата втора шампионска титула во Првата лига ја додаде и втората титула од Купот на Македонија, откако на …

Шкендија на македонскиот фудбалски трон, ги обедини двете титули Прочитај повеќе

Scroll to Top