Top Sport

Лео Меси

Бербатов: Меси и Роналдо има кој да ги замени, имаше и за Пеле и Марадона

Поранешниот бугарски фудбалски интернационлаец, Димитар Бербатов даде интервју за „Betfair“ и во него наброја три играчи за кои смета дека …

Бербатов: Меси и Роналдо има кој да ги замени, имаше и за Пеле и Марадона Прочитај повеќе

„Меси не знае со глава, Роналдо не додава, никој не е како Пеле“

Поранешниот бразилски фудбалер, екс-напаѓачот на Америка Минеиро, на Крузеиро и на Васко де Гама, Тостао смета дека никој не може …

„Меси не знае со глава, Роналдо не додава, никој не е како Пеле“ Прочитај повеќе

Поминаа 13 години од бравурата со која Меси го понижи Хетафе (видео)

На денешен ден пред точно 13 години, во 2007 година тогаш тинејџерот од Барселона, Лионел Меси (19) покажа за каков …

Поминаа 13 години од бравурата со која Меси го понижи Хетафе (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top