Top Sport

лига на шампиони

Сити ќе ја дознаат европската судбина во првата половина на јули

Манчестер сити ќе треба да почекаат до „првата половина на јули“ за да дознаат дали ќе биде успешна нивната жалба …

Сити ќе ја дознаат европската судбина во првата половина на јули Прочитај повеќе

Во Лион сонуваат – Лацио да им ја земе титулата на Јуве, па ние да ги дотепаме

Фитнес-тренерот на Лион, Паоло Ронгони даде едно контроверзно интервју за италијанското радио во кое вели дека се надева дека Лацио …

Во Лион сонуваат – Лацио да им ја земе титулата на Јуве, па ние да ги дотепаме Прочитај повеќе

Мечот Ливерпул-Атлетико е „одговорен“ за 41 починат од корона вирусот

Анализата на податоците на Британската здравствена служба (НХС) открива дека мечот од осминафиналето од Лигата на шампионите на Ливерпул против …

Мечот Ливерпул-Атлетико е „одговорен“ за 41 починат од корона вирусот Прочитај повеќе

Пред 26 години, Дејо и „росонерите“ ги понижија Каталонците (видео)

Во едно од најзабележителните финалиња од Лигата на шампионите, пред точно 26 години (18 мај 1994 година), Дејан Савичевиќ и …

Пред 26 години, Дејо и „росонерите“ ги понижија Каталонците (видео) Прочитај повеќе

Клатенбург призна дека му „помогнал“ на Реал, Атлетико се јави на Твитер (видео)

Атлетико Мадрид реагираше на социјалните мрежи откако англискиот судија Марк Клатенбург призна дека „помогнал“ на Реал Мадрид во финалето од …

Клатенбург призна дека му „помогнал“ на Реал, Атлетико се јави на Твитер (видео) Прочитај повеќе

Фудбалерите на Баерн се бунтувале против Пеп при 4:0 „демолирањето“ од Реал (видео)

Доменек Торент, помошникот на Пеп Гвардиола во Баерн Минхен тврди дека фудбалерите на баварскиот гигант ја игнорирале тактиката на Пеп …

Фудбалерите на Баерн се бунтувале против Пеп при 4:0 „демолирањето“ од Реал (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top