Top Sport

Лос Анџелес ФЦ

Кјелини својот прв гол во МЛС лигата му го посвети на Давиде Астори

Џорџо Кјелини, поранешниот капитен на Јувентус и на италијанската репрезентација, го постигна својот прв гол во американската МЛС лига и …

Кјелини својот прв гол во МЛС лигата му го посвети на Давиде Астори Прочитај повеќе

Герет Бејл повторно херој, ја донесе првата титула на Лос Анџелес ФЦ!

Иако многумина го отпишаа по неговата одлука да се пресели во американската МЛС лига, Герет Бејл повторно покажа дека е …

Герет Бејл повторно херој, ја донесе првата титула на Лос Анџелес ФЦ! Прочитај повеќе

Новиот соиграч на Бејл тврди: Тој секогаш сака да зборува шпански!

Фудбалерот на Лос Анџелес ФЦ, Илие Санчез тврди дека Герет Бејл веднаш се вклопил во МЛС клубот, додавајќи дека поранешната …

Новиот соиграч на Бејл тврди: Тој секогаш сака да зборува шпански! Прочитај повеќе

За Герет Бејл да проговори шпански требаше „само“ да замине од Реал Мадрид

Герет Бејл вчера пристигна во Лос Анџелес за да биде (засега) само гледач во дербито на „градот на ангелите“, во …

За Герет Бејл да проговори шпански требаше „само“ да замине од Реал Мадрид Прочитај повеќе

Scroll to Top