Top Sport

Марко ван Бастен

Ван Бастен: Ван Дајк само креира хаос во холандската репрезентација

Легендата на холандскиот фудбал, Марко ван Бастен тврди дека сегашниот капитен на „оранје“, ѕвездата на Ливерпул, Виргил ван Дајк „креира …

Ван Бастен: Ван Дајк само креира хаос во холандската репрезентација Прочитај повеќе

Ван Бастен изрази сомнежи како Вегхорст би се снашол во Манчестер Јунајтед

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед сака да го донесе Ваут Вегхорст на позајмица до крајот на сезоната, а легендарниот Марко ван …

Ван Бастен изрази сомнежи како Вегхорст би се снашол во Манчестер Јунајтед Прочитај повеќе

Галијани: Ван Бастен ќе беше како Меси и Роналдо да не беа повредите

Поранешниот директор на Милан, а сега директор на новиот италијански прволигаш Монца, Адријано Галијани смета дека Марко ван Бастен ќе …

Галијани: Ван Бастен ќе беше како Меси и Роналдо да не беа повредите Прочитај повеќе

Ван Бастен: Нејмар е плачко, би му аплаудирал на тој што конечно ќе му стави крај

Легендарниот Холанѓанец Марко ван Бастен не може да го сфати Нејмар. Ван Бастен е изнервиран од однесувањето на Бразилецот на …

Ван Бастен: Нејмар е плачко, би му аплаудирал на тој што конечно ќе му стави крај Прочитај повеќе

Ван Бастен против модерните ѕвезди: Меси не е ниту во топ 3 најдобри во историјата

Легендарниот поранешен холандски напаѓач, Марко ван Бастон очигледно нема високо мислење за модерните фудбалски ѕвезди, велејќи дека Лионел Меси не …

Ван Бастен против модерните ѕвезди: Меси не е ниту во топ 3 најдобри во историјата Прочитај повеќе

Ван Бастен: Вернер е катастрофален и игра, а Зијеш не добива шанса!

Холандските фудбалски легенди Марко ван Бастен и Дирк Кујт сметаат дека Хаким Зијеш мора да си замине од Челси, бидејќи …

Ван Бастен: Вернер е катастрофален и игра, а Зијеш не добива шанса! Прочитај повеќе

Ван Бастен: Наполи на Марадона ни ја „украде“ италијанската титула во 1990 година

Легендата на Милан и на холандскиот фудбал, Марко ван Бастен тврди дека Наполи титулата во 1989/90 во Италија ја освоија …

Ван Бастен: Наполи на Марадона ни ја „украде“ италијанската титула во 1990 година Прочитај повеќе

Ван Бастен бил пред банкрот како во филмот „Волкот од Вол Стрит“

Новата автобиографија на холандската фудбалска легенда, Марко ван Бастен, објаснува како еден од најталентираните фудбалери во историјата на спортот бил …

Ван Бастен бил пред банкрот како во филмот „Волкот од Вол Стрит“ Прочитај повеќе

Ван Бастен: Да си фудбалски тренер е штетно по твоето здравје

Легендарниот холандски напаѓач на Милан, Марко ван Бастен признава дека не бил добар фудбалски тренер и дека е среќен што …

Ван Бастен: Да си фудбалски тренер е штетно по твоето здравје Прочитај повеќе

Scroll to Top