Top Sport

Маурицио Сари

Гвардиола: Со Сари во Премиер лигата ќе биде уште подобро

Менаџерот на англиските шампиони, Манчестер сити, Пеп Гвардиола вели дека има огромна почит за новиот ривал за титулата, тренерот на …

Гвардиола: Со Сари во Премиер лигата ќе биде уште подобро Прочитај повеќе

„Еднодимензионалниот“ Сари нема да може да купува играчи од Наполи?

Маурицио Сари е „еднодимензионален тренер“, вели претседателот на Наполи, Аурелио ди Лаурентис, кој исто така открива дека новиот менаџер на …

„Еднодимензионалниот“ Сари нема да може да купува играчи од Наполи? Прочитај повеќе

Челси го потврдија Маурицио Сари, тој вети возбудлив и атрактивен фудбал

Челси, конечно, по долга трансфер сага, потврдија дека Италијанецот Маурицио Сари е нивниот нов менаџер. Сари потпиша тригодишен договор со …

Челси го потврдија Маурицио Сари, тој вети возбудлив и атрактивен фудбал Прочитај повеќе

Конте присутен на тренингот на Челси, клубот го „игнорираше“

Бизарната ситуација со тренерите кај поранешниот англиски шампион Челси најдобро се забележа денеска, кога Антонио Конте, иако уште официјално е …

Конте присутен на тренингот на Челси, клубот го „игнорираше“ Прочитај повеќе

Scroll to Top