Top Sport

Мекларен

Мекларен со посебна шасија во Монако за одбележување на „тројната круна“

Легендарниот Ф1 тим на Мекларен ја објави својата посебна шасија со која ќе возат на трките во Монако и Барселона …

Мекларен со посебна шасија во Монако за одбележување на „тројната круна“ Прочитај повеќе

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Британската компанија Мекларен беше приморана да продаде дел од својата колекција на историски возила на бахреинската државна фонација „Мумталакат“ за …

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин! Прочитај повеќе

Рикардо пристигна на Американското ГП во каубојски стил!

Возачот на Мекларен, Австралиецот Даниел Рикардо никогаш не ја криел својата љубов кон Американското ГП во Остин, Тексас, така што …

Рикардо пристигна на Американското ГП во каубојски стил! Прочитај повеќе

Scroll to Top